Oslava dvoustého výročí založení Moravského zemského muzea

Moravské zemské muzeum si v tomto roce připomíná 200 let své existence. Toto významné jubileum oslaví 9. září na Zelném trhu a v Biskupském dvoře v Brně. Na tento den je pro návštěvníky připraven bohatý program, který začíná ve 13 hodin.

 

titulni-obrazek-studie-expozice-autor-ing-radko-kvetjpg.jpg
 Titulní obrázek studie expozice Středoevropská křižovatka: Morava ve 20. století, autor Ing. arch. Radko Květ

 

Na Zelném trhu se představí odborná oddělení muzea, která vám interaktivní a zábavnou formou přiblíží svoji práci, na své si přijdou děti i dospělí. Připraveno je malé archeologické naleziště, keramická dílna, výroba afrických masek, rýžování zlata, hudební opisovačská dílna. Vyzkoušíte si divadelní kostýmy, v nichž se můžete vyfotit. Seznámíte se s odchytem ptáků, prohlédnete si štíra nebo kudlanku. Vyzkoušíte si výrobu tradičních srdcí k jízdě králů, nebo si zkusíte vyrazit vlastní minci. Děti se zapojí do soutěže Dětského muzea o zajímavé ceny.

Během odpoledne se o hudební doprovod postará Big Band Mr. Swing, rocková skupina Tibet a Horňácká cimbálová muzika Petra Galečky.

 

banner_clanek

 

V přilehlém Dietrichsteinském paláci je v předpremiéře zpřístupněna nová stálá expozice STŘEDOEVROPSKÁ KŘIŽOVATKA: MORAVA VE 20. STOLETÍ, která představuje novodobé dějiny Moravy. Počátky muzea přibližuje výstava CHVÁLA SBĚRATELSTVÍ: 200 LET SLUŽBY MORAVSKÉ KULTUŘE A VĚDĚ, která vás přenese do počátků muzejnictví.

Památník Leoše Janáčka ožije klavírním vystoupením Patrika Červáka, v Paláci šlechtičen vystoupí Slovácký krúžek a v Pavilonu Anthropos je připravena hudba a zvukomalba hraná na pravěké nástroje Davidem Synákem a Petrem Cenkem.

V tento den je do všech objektů MZM volný vstup.

Budeme rádi, když dvousté výročí MZM oslavíte s námi.

Aktuální vydání
XANTYPA 06/18

XANTYPA XANTYPA 06/18

Obsah vydání

Inzerce
banner_predplatne