Čertoviny

V nové pohádce Zdeňka Trošky si zahrála i nebezpečná zmije

Co se stane, když dva mladí čerti popletové povalí při úklidu kotel s hříšnou duší? Duše uteče a Luciper se rozčertí. Za trest musí jít oba čerti na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno.

 

připravila Markéta Smílková, foto Fénix Film, Vojta Resler

 

 certovinyjpg.jpg

certoviny2jpg.jpg 

 

Co když se ale čertům na světě zalíbí? Poznají totiž statkářovu dceru Haničku a jejího milého Jana. Otec však chce Haničku provdat za zlého sedláka Kopyta. Čerti Popelák a Uhelák se rozhodnou Haničce a Janovi pomoci a dokázat tak Luciperovi, že láska je mocnější než zlato. Nová pohádka Zdeňka Trošky ČERTOVINY se v rámci prosincových předpremiér představila prvním divákům.

 

certoviny3jpg.jpg

baner-clanek


Rolí nezbedných čertů se zhostili herci Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Haničku si zahrála Sara Sandeva, která se Zdeňkem Troškou spolupracovala i na předchozí komedii STRAŠIDLA. „Je fajn ztvárnit takovou pravou českou holku z vesnice,“ říká ke své roli Sara Sandeva a dodává, že Hanička „je dívka, která bojuje za lásku a překážek v pohádce bude mít opravdu spousty, má zlého pantátu a nemocnou maminku… Myslím, že Hanička je velmi silná slečna.“ Odvahu projevila nejen filmová Hanička, ale i její představitelka Sara Sandeva. Zatímco ve STRAŠIDLECH skoro celé natáčení protancovala v lehoučkých šatech, takže se celý štáb obával, aby neonemocněla, v ČERTOVINÁCH si musela pro změnu zout boty. Bosky se také musela na place procházet poblíž zmije. Na hada během natáčení dohlížel odborník na práci se zvířaty, takže nebezpečná scéna proběhla bez újmy na zdraví. „Skoro celé natáčení pobíhám bosa, což je pro mě docela nepříjemné, protože mám trošku fóbii z hmyzu, broučků, pavouků, a tak když jsme točili, jak běhám bosá v poli, nebylo to zrovna milé,“ přiznává herečka. V kinech se Hanička s čerty Popelákem a Uhelákem objeví krátce po novém roce, 4. ledna 2018.

 

XANTYPA audio

Audio Xantypa za 49 Kč a pro předplatitele zdarma!

Postup ke stáhnutí mp3 

1) Napište email na internet@xantypa.cz

2) Přijde Vám zpět email s informacemi o platbě

3) Po obdržení platby na účet vám zašleme články v mp3

4) Pro předplatitele zdarma

XANTYPA 01/18 - výběr z článků

Thajsko

Thajsko

Je 26. října 2017. Náměstí před Královským palácem Sanam Luang se pomalu probouzí z nočního spánku a s ním i davy lidí oděných do černého. Mnozí sem přišli již před několika dny z dalekého venkova, aby si zajistili místo a mohli při pohřebním obřadu doprovodit thajského krále Pchúmipchona Adundéta neboli Rámu IX. na jeho poslední cestě.

Tomáš Bařina

Tomáš Bařina

Ten, kdo si zapne televizní obrazovku první lednovou neděli, bude se prý bát. V napětí by měl divák zůstat i dalších pět nedělních večerů. Česká televize totiž začíná vysílat seriál VZTEKLINA režiséra Tomáše Bařiny.

Šiniči Tohei

Šiniči Tohei

Aikido vzniklo počátkem dvacátého století, kdy ho z japonských bojových umění rozvinul Morihei Uešiba. Nejvyšším mistrem jeho školy se stal Koiči Tohei, jenž techniky aikida dále rozvíjel a obohatil ho o meditaci a dechová cvičení. V roce 1974 Koiči Tohei založil vlastní směr s názvem Ki-aikido, který klade důraz na duchovní stránku technik a energii Ki. V roce 2010 převzal vedení jeho syn Šiniči Tohei, který je dnes prezidentem celosvětové organizace.

10 let LaFa

10 let LaFa

Holešovická La Fabrika vznikla před deseti lety a od té doby si postupně vydobyla postavení respektované pražské umělecké scény, která poskytuje dokonalé technické zázemí mnoha umělcům různých žánrů. Hercům, muzikantům, tanečníkům, artistům, výtvarníkům a fotografům, občas i sportovcům. Otcem myšlenky i realizace je Richard Balous, s velkou podporou své ženy Zuzany. Program, který La Fabrika nabízí, je velice pestrý. Kromě divadelních představení (např. s Taťánou Vilhelmovou, Vojtou Dykem, Marthou Issovou, Zuzanou Bydžovskou, Annou Polívkovou, otcem a synem Prachařovými a dalšími herci) se tu konají koncerty, taneční představení, léta zde měl domovskou scénu soubor La Putyka. A letos se na zdejší scéně uskuteční již potřetí festival nonverbálního divadla. Zkrátka a dobře v La Fabrice to tepe a pořád je tam narváno. A Richard slibuje, že je to teprve začátek! Blahopřejeme!

Ambras

Ambras

Slyšela jsem hodně o zámku, v němž se ukrývaly poklady, tajná láska i obyčejné lidské štěstí. O architektonické perle sevřené do náruče horských štítů a o místě, v němž se tvořily evropské dějiny. Moje cesta tedy nemohla vést nikam jinam než do Tyrolska, na Ambras.

Odnikud

Odnikud

Herečka Diane Kruger se vrátila do Německa, aby podala jeden ze svých nejlepších výkonů ve filmu ODNIKUD.

Video k lednové Xantypě

Video k lednové Xantypě

Podívejte se na obsah nové XANTYPY

Miroslav Balaštík

Miroslav Balaštík

Brněnský Host je dnes bezesporu jedním z nejprestižnějších a nejúspěšnějších českých nakladatelství. Ročně vydává více než sto titulů a jeho autoři získali četné literární ceny; patří k nim například Kateřina Tučková, Petra Soukupová, Jiří Hájíček či Radka Denemarková. V tomto nakladatelském domě se také vzedmula vlna zájmu o skandinávské detektivky, když v roce 2008 vyšel překlad světového bestselleru Stiega Larssona MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY. Jeho šéfredaktor a spolumajitel Miroslav Balaštík zároveň už víc než dvacet let řídí literární časopis Host, publikuje provokativní eseje o literatuře a poslední dobou i o politice. A stále čeká na velký román.

Článek najdete v tomto vydání
XANTYPA 01/18

XANTYPA XANTYPA 01/18

Obsah vydání

Archiv starších čísel

Aktuální vydání
XANTYPA 078/2019

XANTYPA XANTYPA 078/2019

Obsah vydání

Inzerce
banner_predplatne