Číslo 12/12

xantypa / Číslo časopisu / Ročník 2012 / Číslo 12/12

Číslo 12/12

Články v tomto čísle:

Celkem 17 článků
články: [1-10] [11-17]

Co se děje… ve Vídni

Advent

Prosinec ve Vídni je proslulý adventním kouzlem. Na zdejší vánoční trhy se sjíždějí lidé nejenom z celého Rakouska, ale i ze všech koutů Evropy.

O čem se mluví… na Moravě

Janáčkova akademie múzických umění v Brně dokončila v Orlí ulici stavbu nového, špičkově vybaveného divadla, které je dílem architektů Milana Raka a Pavla Rady. Bude sloužit především adeptům opery a muzikálu. První inscenací zde uvedenou se stal taneční muzikál FOOTLOOSE.

O čem se mluví… v Čechách

Tématem tradiční vánoční výstavy v Betlémské kapli je tentokrát čas. Vedle betlémů a vánočních ozdob z různých materiálů totiž také ukáže historické způsoby měření času. Vodní, přesýpací, olejové-ohňové hodiny, starou hodinářskou dílnu i betlémský orloj, který budou moci návštěvníci sami uvádět do pohybu. Své umění tu předvedou i řezbáři a krajkářky. (1. 12. 2012 – 6. 1. 2013)

Michaela Gübelová 12/12

Vážené a milé čtenářky, vážení a milí čtenáři,

často myslím na své přátele v New Yorku. Někteří z nich bydlí na dolním Manhattanu, který – kromě New Jersey a mnoha dalších oblastí nejen USA – nedávná vichřice postihla nejvíce. V bytech zatím nemají teplo ani světlo, doprava je ochromena. Statečně a solidárně nesou tu přírodní katastrofu.

holubova_3.jpg

Herečka Eva Holubová

Skvělá herečka, držitelka Českého lva, i americké ceny Tribeca, u českých diváků již dlouho na předních místech žebříčku popularity. S Tomášem Vorlem se přátelí od gymnázia. On jí říká Holubičko a obsazuje ji do všech svých filmů.

vorel_2.jpg

Režisér Tomáš Vorel

Cesty Tomáše Vorla

Patří k těm, co vzdorují času. Nemám na mysli jen jeho fyzický zjev (i v pětapadesáti působí spíš chlapeckým než chlapským dojmem), ale hlavně mi vždycky znovu a znovu bere dech přímočarost, s jakou žije i formuluje své myšlenky a názory.

Celkem 17 článků
články: [1-10] [11-17]
Dolní navigace